Jeg skal ikke legge skjul på at anledningen til å bruke fine kjoler er en ekstra grunn til at jeg liker bryllup! Her kommer mine tre antrekk fra årets tre festdager, som jeg fortalte om i forrige innlegg.
På Biri gikk jeg i ett med omgivelsene i en vårgrønn aftenkjole.
I Kristiansand var jeg iført rutete vintage og hodepynt, hoho.
På Røros var det ganske kaldt, så jeg måtte finne fram strømper og en litt varmere kjole. Ettersom vi var to som skulle være toastmastere, bestemte vi oss for å koordinere antrekkene våre. Han hadde svart dress og sølvfarget slips, og jeg var svart og sølvfarget i hundetannsmønster.
– – – – –
In other words: Getting to wear pretty dresses is a legitimate reason to like weddings, right? These were my outfits at the three celebrations this summer (the ones I told you more about in my last post). At the farm I blended with the lush surroundings in a lime green evening gown. At the fortress I wore a tartan vintage dress and a feathery headpiece. In the mountains it was quite cold, so I had to put on something warm, and being one of two toastmasters, I coordinated my outfit to match that of my partner in crime. He wore a black suit and a silver tie, and I wore this black and silver houndstooth dress. Here’s to fun frocks and occasions to wear them!
Åh, så flotte kjoler, vakre du!
LikerLiker
Så fine kjoler! Likte kjempegodt den siste fra Røros. Og jeg er helt enig med deg, det er så gøy å kunne pynte seg ekstra, og da er bryllup en favoritt anledning for det :)
PS: Sjekk ut min nye blogg ;)
LikerLiker
du alltså! så lång och smal och bär upp lite längre klännigar helt perfekt!! en annan måste ha antingen superkort eller ner till marken för att det ska se ok ut. :)
LikerLiker
Så fine kjoler, på hver sin måte! Jeg liker spesielt godt den rutete vintagekjolen, og det var skikkelig stilig med hodepynten til! Hatt og hodepynt til folket!
LikerLiker
Takk for fine ord, dere! Jeg har ikke rukket å svare på kommentarer den siste måneden, grunnet flytting og mangel på nett, men dere gjør meg glad!
LikerLiker