Yuletide

Rolige romjulsdager er noe av det beste jeg vet. Håper hyggefaktoren er høy rundt omkring denne uka!

Her kommer et bildedryss fra den siste delen av desember, med noen stikkord til, og med en hel masse takknemlighet ved siden av.

Det ble hvit jul i hovedstaden! Gleden var enorm da snøen endelig kom. Den kunne beundres både inne bak ruta og ute i gatene.

Yuletide 2022
Yuletide 2022

Det vanket godbiter fra kalenderkommoden til kaffen hver morgen.

Yuletide 2022Passende øl til kvelds.

Yuletide 2022Julekortskriving med tente lys og mange tekopper til, og med superspillelista i bakgrunnen.

Yuletide 2022Julelunsj på Grand hotell.

Yuletide 2022
Yuletide 2022

Togtur på lille julaften, med mange forventningsfulle passasjerer, og med en konduktør som delte ut snop og satte restene ved kaffeautomaten. (Ble jeg så glad og rørt at jeg fikk tårer i øynene? Definitivt.)

Yule 2022
Yule 2022

Ankomst på hytta, der de søteste julekulene bor. Gavene havnet under treet, og «nå er det endelig juleferie»-boblene havnet i glassene.

Yule 2022
Yule 2022
Yule 2022

Postkort-forhold utenfor vinduet da vi sto opp på julaften, og sol mellom snødekte trær utpå ettermiddagen. Fy søren, så fint.

Yule 2022
Yule 2022

Familiemiddag, gaveutveksling og julehefter samme kveld.

Yule 2022
Yule 2022

Mer vinteridyll på første juledag. Tjue minusgrader, blåtime, bålpanne og islykter.

Yule 2022
Yule 2022
Yule 2022
Yule 2022

Pepperkakehjerter til pynt, fra juleverkstedet vårt tidligere i måneden.

Yuletide 2022Mildvær og store snøfiller etterhvert. Gjensynsglede da søster, svoger og niese kom til. Sistnevnte er fire år, og stor nok til å base i snøen med sin onkel.

Yule 2022
Yule 2022
Yule 2022

(Hennes tante er fortsatt litt ustø på beina, så hun holdt seg inne og dokumenterte begivenhetene.)

En kjøretur på en glitrende fin dag. Vinterlandskap gjennom vinduet i baksetet, og tegning i dugg på ruta… Plutselig er jeg fire år igjen, jeg også.

Yule 2022Turen gikk til det klassiske juletreselskapet med storfamilien, der vi endelig kunne samles igjen på ordentlig, etter to digitale pandemi-utgaver. Mer enn femti mennesker, og klemmer, kaker, sanger og gang rundt juletreet, og så en togtur tilbake til Oslo.

Kanel i kaffekoppen, som i hele resten av desember, og siste rest av kalenderlyset som vi ikke rakk å bli ferdige med før vi dro.

Yuletide 2022Nye, gøyale julekuler blant årets presanger, som fikk sin plass på treet da vi pakket ut.

Yuletide 2022
Yuletide 2022
Yuletide 2022

Siste rest av frost før varmegradene kom, og snø ble til regn, og hele byen ble dekket av holke. (Ekstra praktisk når man skal gå til og fra jobb med ankelskinne, høhø.)

Yuletide 2022Heldigvis lar jeg meg ikke kue. «Sol i hjertet, sol i sinnet» – det gjelder snø også, pluss i ørene.

Yuletide 2022Dessuten glitrer det fortsatt i siste rest av skare, den som klamrer seg fast i hagen og i parkene, når den lave kveldssola skinner på den.

Yuletide 2022Tenk at denne fine perioden ble avslutningen på selve året! Nå tar vi straks fatt på 2023! I mellomtida må jeg bare skaffe stjerneskudd, og lage flere isbiter, og finne ut hva jeg skal ha på meg. Dette blir bra, det vet jeg.

Godt nytt år, godtfolk!

– – – – –
In other words: This last part of December was lovely! Happy New Year, guys! (For an English version, please use the translation widget.)

Reklame

Én tanke på “Yuletide

  1. Tilbaketråkk: 2022 in retrospect | Et dryss kanel

Thanks for your thoughts - I love hearing from you!

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..