Think pink

Oktober som rosa måned er blitt en internasjonalt etablert greie. Jeg synes det er inspirerende å se hvordan folk samles i kampen mot brystkreft, og hvordan diverse rosa innslag medfører mer oppmerksomhet og støtte til en svært god og viktig sak. Her på hjemmebane har det også gått i rosa denne måneden!

Vi har fått flere blomsterbuketter med rosa blomster i det siste, som regel i forbindelse med besøk – det er så fint å kunne invitere folk hjem, og så gledelig å ha mer utstyr og bedre plass til gjester etter tilbakekomsten!

Think pink / etdrysskanel.comSkjerfene mine er nå på plass i gangen, ettersom det begynner å bli kaldere i været. Dette skjerfet liker jeg spesielt godt, for det er pastellfarget og har fulgt meg helt siden jeg bodde i Paris.

Think pink / etdrysskanel.comDen rosa orkideen i stua klarte seg gjennom utenlandsåret vårt, og den blomstrer for øyeblikket!

Think pink / etdrysskanel.comJeg leste den siste boka i Book of Dust-trilogien forleden, og den hadde fin forside i varme farger.

Think pink / etdrysskanel.com(Jeg falt ikke helt for akkurat denne, dessverre, selv om Pullman har vært en av mine yndlingsforfattere i snart 30 år. Fortellingen inneholdt mange sidespor som ikke egentlig var relevante, og avslutningen føltes litt ufullstendig og lite tilfredsstillende, og jeg sitter igjen med mange ubesvarte spørsmål. Hvis noen andre har lest den og vil dele sine tanker, så kan vi gjerne spekulere litt i kommentarfeltet!)

Eplene fra hagen har ofte noen rosa felt – det ser liksom ut som at de rødmer, og det er jo litt søtt.

Think pink / etdrysskanel.comHelgekaffen kommer i rosa pose! Gleder meg til å brygge denne etter frokost i morgen!

Think pink / etdrysskanel.comKaffen var en gave som Jonasflotte fikk i forbindelse med 40-årsdagen sin, og han fikk også en ekstra stor og flott blomsterbukett i månedens farge.

Think pink / etdrysskanel.comPå hjemmekontoret – altså ved siden av meg i skrivende stund – har vi en fin drikkebrikke som er perlet av vår åtte år gamle niese. Denne sommerfuglen i to rosanyanser er i daglig bruk.

Think pink / etdrysskanel.comDen såkalte «klemmekoppen» er egentlig litt for romantisk for meg, hoho, men den passer fint i oktober.

Think pink / etdrysskanel.comI disse dager lager vi mange av våre middager med utgangspunkt i følgende formel: Ta valgfrie sesonggrønnsaker, hakk i biter, legg i form, tilsett salt, pepper, olje og urter, rør rundt og stek alt i ovnen til det smaker så digg at det halve kunne vært nok. Jeg liker nok polkabetene aller best, for de er like fine som de er gode!

Think pink / etdrysskanel.comEllers har jeg nettopp skaffet ingredienser til en oppskrift fra denne kokeboka, som med sitt gammelrosa omslag passer perfekt akkurat nå.

Think pink / etdrysskanel.comPå balkongen vår er det én plante som fortsatt holder stand, og den er full av mørkerosa blomster – og så er det kanskje ikke så lett å se, men nede i Carl Berner-krysset er faktisk midten av Coop-logoen rosa for tida!

Think pink / etdrysskanel.comVi må selvfølgelig også ha med med selve låta Think Pink, musikalnummeret fra filmen Funny Face (1957). Denne sangen begynner ofte å spille i hodet mitt når jeg ser mye rosa!

Litt gøy er det jo at ettersom jeg er glad i Audrey Hepburn, så har jeg sett de fleste av filmene hennes, og jeg har hatt Funny Face i hylla i mange år. Tidligere denne høsten tekstet jeg en dokumentar om en kjent motefotograf, Richard Avedon, og det viste seg at Funny Face faktisk var inspirert av livet hans! Noen uker senere så jeg dessuten The Devil Wears Prada 2 (nostalgi, haha), og der ble denne fyren nevnt ved navn. Det er så typisk at når man først blir oppmerksom på noe, så dukker det plutselig opp både her og der rett etterpå? En morsom liten greie!

Helt til slutt kan jeg minne om de rosa sløyfene som selges til inntekt for brystkreftsaken hver høst. Årets utgave er utsolgt i nettbutikken, men her kan man finne tidligere «årgangssløyfer» som de fortsatt har på lager!

En god og rosa fredag ønskes alle!

– – – – –
In other words: Since October is breast cancer awareness month, and the associated colour is pink, I keep noticing pink details around our flat. I also hum the classic song, of course!
For an English version, please use the translation widget. (If you’re on a smartphone, scroll down to the bottom of the page and choose the desktop version to make it appear, then scroll back down to find the widget and choose your language. The translations are usually pretty decent by now, but I’m not responsible for any weirdness apart from my own, haha!)


Oppdag mer fra Et dryss kanel

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.

Thanks for your thoughts - I love hearing from you!

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..