My January

January / etdrysskanel.com
Café / etdrysskanel.com
Snow

2021! Det mest etterlengtede nye året siden milleniumsskiftet, kanskje? En hel verden setter sin lit til 2021; vi håper at dette året skal befri oss fra den globale pandemien, og at vi skal kunne gå tilbake til et normalt liv. Vi må bare krysse fingrene og smøre oss med tålmodighet, og holde motet oppe. Jeg har tro på dette året, og på oss mennesker. Det er tross alt vi som må ordne opp, det skjer ikke av seg selv. Hvis vi jobber sammen, vil vi lykkes – og jo flere som bidrar, jo flere som tenker på andre heller enn på seg selv, jo raskere går det. Dette klarer vi!

Årets første mandag, nå setter vi i gang. Med de gjeldende restriksjonene er det jo litt begrenset hva man kan og bør finne på framover, men det er tross alt ikke noe nytt. En tom kalender er blitt normen, dessverre. Likevel ser jeg for meg en fin måned, for det er alltid noe forfriskende ved januar, og vi er jo blitt vant til å gjøre det beste ut av situasjonen.

Blant annet har jeg planer om å…

– Bevare juleferiefølelsen i noen dager til. Juletreet vårt holder seg utrolig godt i år, og det sprer så mye glede, så det får stå fram til 13. dag jul, altså onsdag, og da pakker vi vel ned resten av pynten også. I mellomtida ser jeg for meg å bruke opp restene av kongerøkelsen, beholde de varme sokkene på og forbarme meg over det som er igjen av julemarsipan. Høy kosefaktor, det er godt når man gradvis trapper opp hverdagen igjen etter ferien.

– Følge opp pekefingeren min, som fortsatt er hoven og rar, men som for det meste har sluttet å gjøre vondt. Kuttet ser ut til å gro fint, heldigvis!

– Se Soul på Disney+. Gleder meg!

– Ta en tur ut hver dag, for å få litt luft og – om jeg har flaks – litt lys.

– Oppsummere fjoråret her på bloggen, slik jeg pleier å gjøre. Det blir nok ingen spesielt lystig affære denne gangen, haha.

– Støtte lokale kaféer og spisesteder gjennom denne rare tida. Kanskje det blir thaimat til middag?

– Spille Stardew Valley, for der hadde det skjedd mye siden sist da jeg logget på i ferien! Stas med nye utfordringer og mysterier!

– Krysse fingrene for at våre tre syke blir helt bra igjen, og helst snart. (Jeg krysser fingrene for alle andres syke også, for øvrig.)

– Kose meg med flytende og spiselige gaver jeg fikk til jul.

– Lese videre i The Dead Under Their Vaulted Arches, sjette bok om Flavia de Luce, som akkurat nå er veeeldig spennende.

– Begynne på jobb igjen i tebutikken, og krysse fingrene for at vi ikke må stenge som følge av innstrammingene. Jeg er ikke særlig lysten på å bli permittert på nytt, kjenner jeg.

– Kose meg med Awesome Games Done Quick hele denne uka. Perfekt timing, som vanlig!

– Ta siste dose av HPV-vaksinen. Det er visst denne dosen som sikrer varig beskyttelse, så det blir bra!

– Åpne ei god flaske cava på fredag, når årets første arbeidsuke er overstått.

– Forsøke å lage denne retten. Dette må være comfort food på sitt beste, eller? Det er mulig jeg sløyfer gurkemeien, faktisk, for jeg er ikke så begeistret for den smaken. Ja, jeg vet at det er blitt veldig trendy og greier, jeg ser det jo på sosiale medier, men om jeg skal drikke «turmeric latte«, må du betale meg.

– Forsøke å bruke denne langvarige unntakstilstanden til noe konstruktivt, blant annet bryllupsplanlegging. Dette er året vi gifter oss! Fy søren, for en drøy tanke!

– Krysse fingrene for mer snø i Oslo. Jeg vil ha vinteeeeeeeer, og nå har vi i det minste noen minusgrader her, hurra!

-Gi meg selv litt tid på å finne tilbake til hverdagens rutiner og tempo etter ferien. Det er lov, det er sunt.

Slett ikke verst, spør du meg!

Hva er dine planer for årets første måned?

– – – – –
In other words: 2021! This is the most anticipated new year since the turn of the millenium, probably? I believe in this year, and I believe in us all. We’ll work together and turn this around, right? So, here we are, the very first Monday of the year. When looking forward I see a long-lasting lockdown and an empty calendar, but I think this is going to be a good month. Among other thing, I plan to…
– Keep the holiday feeling for a few more days. Our tree is keeping remarkably well this year, so it gets to stay up until the 13th day of Christmas, which is traditionally when it is taken down, but usually they don’t last that long! – Keep taking care of the cut in my finger, which is still swollen and painful, but luckily seems to be healing well. – Watch Soul on Disney+. I’m excited! – Take a walk every day, for some air and (if I’m lucky) some light. – Sum up last year on the blog, as I usually do. This isn’t going to be pretty, haha. – Play Stardew Valley, because a lot had happened there since last time when I logged on during my break! New mysteries and challenges, yay! – Enjoy the edible and drinkable (is that a word?) presents I got for Christmas. – Start work again at the tea shop, and hope we can stay open with these even stricter restrictions which were introduced yesterday. – Keep reading The Dead Under Their Vaulted Arches, the sixth book about Flavia de Luce, which is thrilling at the moment. – Take the last dose of my HPV vaccine. Apparently this dose is the one that makes the protection last, so that’s very promising. – Cross my fingers for the three who are ill, hoping that they will fully recover, and soon. – Try to make this dish. This has got to be comfort food at its finest, right? I might skip the turmeric, though, because I’m no fan of that flavour. Yes, I know it’s super trendy, I’ve seen it all over social media, but if I were to drink a turmeric latte, you’d have to pay me. – Watch Awesome Games Done Quick this entire week. Perfect timing, as always. – Open a good bottle of cava this Friday, when the first work week of the year is over and done with. – Attempt to use this neverending lockdown for something constructive, like wedding planning. This is the year we get married! What a strange thought! – Support local cafés and restaurants. Maybe Iwant thai food for dinner? – Keep my fingers crossed for more snow. – Give myself some time to get back into the routines and the tempo of everyday life after the break. That’s healthy.
Not bad, if i do say so myself. What are your plans for the first month of the year?

Reklame

2 tanker på “My January

  1. Jeg er så glad det er 2021, dette året har ikke startet så bra, men det er veldig mange ting jeg ser frem til og det er lett å være optimist på vegne av fremtiden :) Gled deg til Soul, jeg så den to ganger på to dager fordi jeg likte den så godt <3

    Mine planer for januar er å prøve å finne ut av en del ting angående mat/helse. Ble veldig syk i september i fjor (17 dager på sykehus og så over en måned sykmelding etterpå) og fikk diagnosen Ulcerøs Kolitt og så prøvde jeg å jobbe igjen litt rett før jul og rett etter jul og det funket veldig dårlig. Jeg har vært så overveldet og stresset i det siste at jeg nå er veldig glad for at jeg har blitt sykmeldt de neste to ukene sånn at jeg endelig blir nødt til å slappe av. Akkurat det å ta det med ro har jeg aldri vært flink nok til.

    Den andre planen for januar er å sette veldig pris på hvor intenst jeg føler også når det gjelder ting jeg liker. For det er som om alle de positive følelsene er forsterket også så jeg føler meg intenst glad i videoer jeg ser på Youtube om ting jeg elsker som musikaler eller bøker jeg leser om samme tema eller tv-serien Björnstad på HBO som er basert på en bok jeg elsker av Fredrik Backman og som var fantastisk. Jeg føler at jeg får til alt av skriving og fargelegging så godt for tiden og jeg er så motivert til å teste nye ting, bli del av ting som er større enn meg selv og å være en så god versjon av meg selv som mulig.

    Og jaa, det er fint med snø (og på Stovner så er det en del). Jeg pleide å like snø mer i teorien enn i praksis, men nå syns jeg det er så mye magisk med det <3

    Liker

    • Mange takk for fin kommentar, Karoline!
      Ja, Soul var kjempefin! Jeg gråt en hel masse, haha.
      Uff, det var veldig kjedelig å høre. Enda godt at de fant ut hva som var galt, slik at du har en diagnose å forholde deg til… Jeg håper at du har et bedre år foran deg, med ro, gode rutiner og mer stabilitet. Det fortjener du!
      Det å omfavne det positive høres ut som en ypperlig plan! Det er jo så godt å kunne liksom gi seg helt hen til det man liker! Simon Pegg har sagt noe sånt som at «being a geek means never having to hide how much you like something», og det kan jeg virkelig kjenne meg igjen i, hoho.
      Kos deg med sånt som gjør deg glad, og med snøen, og med vissheten om at 2020 endelig ligger bak oss… Riktig godt nytt år, og lykke til med alt sammen!

      Liker

Thanks for your thoughts - I love hearing from you!

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..