Denne uka har jeg vært mye ute på vift, som jeg husker det het da jeg var liten. Ute i byen, ute blant mennesker. Selv om jeg er glad i å være alene og trives veldig godt i mitt eget selskap, er jeg også utadvendt og sosial av natur. Jeg har hatt hyggelige planer for hver eneste kveld, blant annet i form av kinotur (Brave var ordentlig flott, synes jeg!) og tetreff (takk for sist, Ine og Maren!). Dessuten har jeg møtt nye folk i spennende situasjoner tre kvelder på rad, for jeg synes det er dumt å la slike anledninger går fra seg. På torsdag var jeg på kundekveld hos Tommy Hilfiger, og der ble det servert sprudlevin og mini-cupcakes blant klassiske klær.
Jeg kjente ikke en sjel, men mingling kan være morsomt. Alle fikk goodiebags, som blant annet inneholdt sjokolade, motemagasin og duftlys. Tommy oppfordrer til høstlig hygge, det er tydelig!
På fredag var det totimersfest i regi av nettsiden yelp, og det var morsomt å treffe så mange Oslo-entusiaster på ett sted! Jonasflotte ble med, og vi vi fikk fingermat, cava og nye bekjentskaper på Døgnvill. Riktig koselig.
I går var jeg på kostymefest med campingtema. Jeg dro på meg bukser (noe jeg aldri bruker ellers!) i sånn svisjete nylonstoff, og fant dessuten frem en flekkete fleecejakke, noen gamle joggesko og en turkis ryggsekk. De som så meg i byen, trodde nok at jeg skulle på telttur heller enn på fest! Jeg tok ikke et eneste bilde i går, for kameraet lå i sekken hele kvelden, men folk hadde funnet frem sine grelleste grilldresser, og vi spilte kort og minigolf og Åge Aleksandersen til siste t-bane gikk hjemover. Veldig annerledes og lite selvhøytidelig, og ikke minst veldig gøy!
I dag er jeg litt sliten, og det passer egentlig bare bra, ettersom jeg skal på en liten ferie. Nå har jeg funnet frem kjoler i mange farger og er klar for fem dager i Paris.
Det blir ingen ren ferietur, for jeg skal ta språkprøver og skrive leiekontrakt og gjøre andre viktige ting for å forberede flyttingen – men jeg skal også nyte byen og stemningen og avbrekket sammen med Mor. Gleder meg!
Jeg skal titte innom her noen ganger før jeg kommer hjem på fredag, men likevel:
Ha en fin uke, alle sammen!
Åhurra for ei herleg veke, og hurra for Paris! Eg skal på ferie til Paris om minsre enn ein månad, superdupertips til kva me bør gjere der tas imot med takk! :)
LikerLiker
Så morsomt at du også har Paris-ferie på planen! Jeg skal tenke litt og gi deg noen tips!
LikerLiker
God tur, Synne! :)
LikerLiker
Så mye fint du har fått være med på denne uka. Og takk for kvelden vi hadde sammen, det var så koselig, som alltid! Du er fin og flott. Håper du og Mor får det fint i Paris! Riktig god tur, og lykke til <3
LikerLiker
Enig! Vi sees igjen før jeg reiser, håper jeg. Paris-turen ble topp, og du er søt og super!
LikerLiker
Så mange fine opplevelser! Kos deg masse i lysets by.
LikerLiker
Å, nå fikk jeg lyst på cupcakes og å lukte på vanilje-duftlys :) Hørtes ut som en fin uke da og ha det supert i Paris =D
LikerLiker
Rart hvordan man egentlig alltid har litt lyst på kake, hihi, hvis man kjenner etter. Det ble en kjempefin tur!
LikerLiker
KOS DEG PÅ TUR, SYNNE! Jeg gleder meg allerede til du kommer tilbake igjen. For nå er det ikke lenge til du reiser til Paris på ordentlig-ordentlig!
LikerLiker
Det er så sant – og nå er det enda kortere tid til, ettersom jeg er hjemme igjen. Turen ble super, søta!
LikerLiker