My January

January / etdrysskanel.com
January / etdrysskanel.com
January / etdrysskanel.com
January / etdrysskanel.com

Godt nytt åååår! Dette er den første mandagen, så det er nå 2026 begynner på årntli, sant? Jeg har gjort unna tekstejobbingen for i dag, og nå sitter jeg og kikker på kalenderen og skriver til deg. Til deg, ja. Takk for at du henger med over i det nye året! Håper det har startet like bra på din front som på vår!
På nyttårsaften spiste vi berlinerboller, for det er visst en tradisjon her i Tyskland, og så feiret vi sammen med naboene våre. Det var skikkelig fint å kunne markere årsskiftet oppe på en slags takterrasse med utsikt over byen og fyrverkeriet, sammen med en gjeng folk som har vært så snille og inkluderende siden vi flyttet hit. Tidligere samme kveld hadde vi spist middag ute og fått lykkekaker sammen med regningen, og på min lapp sto det at det ville regne suksess fra himmelen, hoho, så det låter jo særdeles lovende.
Vi fikk forresten et lite snøfall til rett før nyttår, og det ligger fortsatt, for nå har vi hatt minusgrader hver dag de siste to ukene. Det er så godt med litt mer vinterlige forhold!
Sånn, det får være nok småprat for denne gang, for nå må vi ta fatt på planene og ønskene for januar.

Blant annet har jeg tenkt å…

– Være snill med meg selv etter en lang ferie. Jeg har nok jobb, men ikke så mye at jeg trenger å stresse, så det føles bra. Altså kan jeg tillate meg noen litt kortere arbeidsdager nå i starten hvis jeg kjenner at det trengs. Dessuten har jeg et hemmelig våpen i form av Pocket Coffee, som dere ser! Et nytt bekjentskap for min del!

– Nyte resten av julesnopet og portvinen, og la julekortene og den beskjedne pynten henge oppe litt til.

– Kose meg med spillmaratonet Games Done Quick hele uka. Det står på i bakgrunnen i skrivende stund!

– Eksperimentere med en ny ansiktskrem, nærmere bestemt en nattkrem, for det har jeg aldri prøvd før. (Jeg er jo svært lite opptatt av kosmetikk, men nå bor vi i Nivea-land, haha, og prisene er lavere her, så da går det an å prøve seg fram litt. Mer fuktighet er vel egentlig alltid lurt.)

– Begynne på den tyske Netflix-serien Dark, som visstnok skal være veldig bra.

– Drikke te, kakao og hjemmelaget Glühwein på kjølige kvelder.

– Gå til frisøren. Egentlig burde jeg gjort det i november, men jeg besluttet å vente til etter jul og nyttår for at håret skulle være lettere å sette opp på festdagene. Nå er vi på overtid, men det er så skummelt! Det er ille nok å måtte finne en ny person å klippe seg hos, og så skal jeg liksom forklare ting på tysk i tillegg? Jeg får sjekke noen ord i forkant, ta med meg et bilde og la det stå til.

– Teste et nytt taiwanesisk spisested som har åpnet i nabolaget.

– Lese ut ei Agatha Christie-bok. Denne fant jeg på gata, for som jeg har vært inne på før, så pleier folk å sette ut ting de ikke trenger lenger. Vi går forbi pappesker med bøker hver eneste uke, og selv om nesten ingenting er på engelsk, så har jeg hatt skikkelig flaks et par ganger!

– Oppsummere fjoråret her på bloggen, slik jeg har for vane å gjøre.

– Sjekke ut et museum eller to, pluss stikke bort til vår lokale svømmehall og ta en dukkert. (Ettersom Tyskland har så lite kyst og vann, er det mange offentlige bad rundt om i byene.) Januar er en sånn måned der man selv må få ting til å skje!

– Krysse fingrene for at noen bakerier holder åpent i morgen, selv om det er en helligdag her, sånn at vi får smakt på litt spesialbakst i forbindelse med helligetrekongersdag.

– Sette sammen et veldig kult 3D-puslespill jeg fikk i julegave, pluss spille Canasta, et nytt kortspill for medlemmene av denne husholdningen.

– Se litt framover og tenke på mulige utflukter, både i Bayern og ellers i landet. Vi har et helt halvår igjen av oppholdet vårt! Mitt eneste nyttårsforsett er å lære så mye som mulig, og forholdene ligger til rette for det, så jeg føler meg som en skikkelig heldiggris.

Klar for alt, hoho! Håper vi alle har en fin første måned foran oss!

– – – – –
In other words: My plans and wishes for the month of January!
For an English version, please use the translation widget!

2 tanker på “My January

  1. Gøy med klassisk krim! Sjølv er eg jo ein ekte Christie-fan, og «Endless Night» er ein av favorittane :D Kjekt å lese om nyttårsfeiringa i lag med gode naboar, høyrest supert ut! Godt nytt år til dykk også! :D

    Liker

    • Ja, det synes jeg også – og jeg har fortsatt mange Christie-bøker foran meg. Jeg leste ut Endless Night i går kveld, og den var jo knallbra, og jeg har gått med en litt sånn ubehagelig følelse i ettertid, haha!

      Liker

Thanks for your thoughts - I love hearing from you!

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..