Jeg har satt en idé ut i livet, kjære dere! Skal vi spise lunsj sammen en dag?
I høst startet jeg et slags eksperiment på Instagram, som går ut på at jeg har livesending i lunsjen på mandager klokka 12.00. Da kan hvem som helst se på, og så er tanken at det skal føles som at man spiser sammen med en venn! Har man ikke mulighet til å få med seg sendingen på direkten, så kan man se opptaket når man måtte ønske. Foreløpig er det fire episoder tilgjengelig i serien «Lunsj med Synne», og jeg håper å kunne holde dette gående i lang tid framover, for det har vist seg å være både gøy og givende!
(Jeg har også fått veldig fine tilbakemeldinger hittil, fra ulike hold, og det er intenst hyggelig.)

Som dere vet, så frilanser jeg nå på fulltid, og når man jobber mest hjemmefra, kan arbeidsdagene bli litt monotone. Derfor er det hyggelig med en sosial start på uka – og det burde jo egentlig være hele poenget med sosiale medier, nettopp det sosiale. De er vel ment å virke samlende, men jeg føler ofte at de fører folk fra hverandre istedenfor å føre folk sammen? Slik vil jeg ikke ha det, faktisk. Da har jeg mer lyst til å prøve å utgjøre en motvekt. Uten stress og press, uten at det koster noe eller krever noe, sånn helt lavterskel. (Lavbudsjett er det også, hoho – jeg kan love en total mangel på spesialeffekter og publikumsfrieri. Det er bare meg og maten min, liksom. Enkelt og greit.) Alt man trenger å gjøre, for dem som kan og vil, er å trykke på play når det passer.
Noen husker kanskje podcasten jeg syslet med for en del år siden? Dette er litt i samme gate, bare med levende bilder i tillegg til lyd. Mange faste lesere vet jo godt hvordan jeg ser ut, ettersom denne bloggen er full av fotografier, og likevel er det ofte litt morsomt å se hvordan folk faktisk beveger seg. (Jeg har jo alltid tenkt at jeg har et utseende – og en mimikk, haha! – som egner seg best på radio, men nå har jeg bare hoppet i det likevel. Jeg tror jeg har godt av det, selv om det er skummelt, og muligens nettopp derfor.)
Kanskje er vi flere som har lyst på litt selskap iblant? I så fall går det an å følge @LunsjmedSynne på Instagram og ta en titt på episodene, enten live eller når man selv føler for det! (Har man ikke Instagram-appen på mobilen, så kan man bruke nettleseren.) Jeg er spent på hvordan dette prosjektet vil utvikle seg, og jeg gleder meg allerede til mandagens sending.
Håper vi sees!
– – – – –
In other words: I’ve launched a new project where I lunch live on Instagram! It’s in Norwegian, I’m afraid…
Tilbaketråkk: Ten little things lately | Et dryss kanel
Tilbaketråkk: Me here and there | Et dryss kanel